Červen 2012

Masáže! 1.část-Plošné masáže

25. června 2012 v 17:26 | Káťušéé XP |  Ostatní
Bolí tě záda? Nebo si jen chceš zarelaxovat a uvolnit se ? Zkus si zajít na masáž! :)
Masáž je terapie,při které se masírují svaly a tkáně.Masírování léčí,zmírňuje bolesti a zlepšuje krevní oběh.
V každé kultuře existuje určitá forma masáže (napří. v Thajsku-thajská masáž).Existuje přes 100 druhů masáží,které se vzájemně prolínají. :)
Masáže se rozdělují na
-plošné masáže
-tlakové,bodové a liniové masáže (o těch to masážích bude 2. část )


Čím škodíme vlasům?

24. června 2012 v 14:30 | Káťušéé XP |  Vlasy
Jsou stále s námi.Lidé si všímaj jak je nosíme.Jsou to vlasy.O tuto chloubu,kterou má každá holka se musí pečovat. ;)
Kluci se až někdy divý,jak se o naše vlasy staráme. :D
Jsou i věci,kterým škodíme vlasum.Tady jejich jen několik málo:

1.Žehlení a kulmování

Žehlení a kulmování je to největší zlo pro vlasy.Vysušují se tím vlasy.Pak se vlasy lámou nebo dokonce vypadávaj.Moje kamarádka si je žehlila každý den asi rok a začali jí hodně vypadávat vlasy.Na žehličky pozor!Abys nebyla brzo plešatá.;)
Když už si chceš žehlit vlasy,chce to opravdu dobrou žehličku.Na internetu jsem vyděla žehličku.Jmenovala se Studená regenerační žehlička.Je určená pro poškozené vlasy.Funguje jako ultrazvuk v kombinaci s infračerveným zářením.Tím vrací vlasům lesk a pevnost.Bohužel tato žehlička vlasy nežehlí.
Doporučení: Jestli nechceš mít zničené vlasy,tak ti poradím jednoduše-nežehli si je tak často nebo si je nežehli vůbec:). Jestli je chceš mít rovné tak se poptat v drogeriích na speciální kosmetiku,která ti vlasy aspoň trochu narovná. :)
Jestli si ovšem kulmuješ vlasy taky ti jednoduše poradím-nekulmuj si je často nebo nekulmuj vůbec :).Jestli je chceš mít ale stále kudrnatý či vlnitý můžeš si skusit zajít ke kadeřnici a nechat si udělat trvalou.Ale trvalou si pořádně promysli.2.Barvení vlasů


Barvení je další zlo,ale podle mě menší. ;) Podle mě neničí vlasy tak intenzivně jako žehlení :). Ovšem když používáš kvalitní a dobré barvy na vlasy.Je pěkné když má někdo přírodný hnědou.Ale jestli máš zrzavé vlasy tak to chápu. ;) Moje teta měla zrzavé vlasy a posmívali se jí.Od střední si je začala barvit na hnědo a bylo to v pohodě. :) Já nic proti zrzavým vlasům nemám.Někomu doopravdy sluší.Mě samotné se líbí kluk co má zrzavé vlasy. :) A zrzavé vlasy nemá jen tak někdo.Je to taková ,,rarita,,.


Jestli si chceš barvit vlasy,tak jen známími značkami.Nikdy nekupuj barvu od značky,kterou neznáš! Chěla sem si koupit barvu u větnamců a měli tam značku,o který sem v životě neslyšela.Stála asi 40 Kč.Nahlas jsem se zasmála,protože barva za 40 Kč neni barva! :D Nejlepší barvy jsou od Schwarzkopf,L´Oreál,Garnier,Londa,Wella a Subrina.Já osobně doporučuju Schwarzkopf ;). Ale tak je na tobě co si vybereš ;) .

3.Hřeben
Výběr hřebenu či kartáče je opravdu důležitý.Já používam na svoje vlasy 2 hřebeny.
A) jednořadový
B) víceřadový
Jako první používám víceřadovýmVíceřadovým začnu odzdola-u konečků.Rozčešu si konečky.Kdybych se česala od shora dolů,začalo by to tahat a možná by nějaké vlasy zůstali i v hřebenu.Po rozčesání konečků si vemu jednořadový hřeben a rozčešu si vlasy po celé délce.Tím je česání hotové! Jestli chceš mít objemné vlasy,můžeš po jednořadovým hřebenu použít znovu víceřadový nebo se četla,že to jde i dvouřadým hřebenem (ale ten je pro psy :D :D ).

5.Hodně časté mytí vlasů

Mytí vlasů.Všichni si myslí,že mytí vlasů pomáhá,ale bohužek někdy škodí.Škodí když:
A) si myjeme vlasy nekvalitním šamponem
B) si myjeme vlasy každý den
C) si myjeme vlasy za hodně dlouhou dobu

U těch nekvalitních šamponů to je těžký.Každý má jiné vlasy a každému sedne jiný šampon.Jestli si našla dobrý šampon a sednul ti tak ho moc často neměň . :) Jestli si ho nenašla tak musíš bohužel hledat a zkoušet dál. ;)

Mytí vlasů každý den strašně ničí vlasy.Já si je myla každý den asi 2 měsíce a měla sem je mastné.Ale zase záleží na vlasech.Někomu se vlasy začnou mastit až po několika dnech po umytí a někomu zase hned druhý den.Na mastné vlasy doporučuji nabarvit si vlasy nebo si je žehlit.Ale to zase škodí ! :D
Já doporučuju si mýt vlasy 1x za dva nebo tři dny.Je to podle mě tak akorát. :)

Plno dalších věcí škodí vlasům.Ale je jich tolik,že by se to sem asi nevešlo ;)

Káťušéé XP

Okouzli každého kluka!

18. června 2012 v 19:57 | Káťušéé XP |  Láska a kluci
Napíšu to narovinu: některý holky si prostě kluky dokážou omotat kolem prstu! Často se sama sebe ptam: ,,Jak to dělá?! Zase tak hezká neni,tak čím ho sakra ohromila?! ''
Koukla jsem se na to zblízka a přesvědčila jsem se,že při získávaní kluků není krása tak důležitá.
Tady je pár rad jak HO okouzlit:
1.Usměj se!
Na každého kluka platí úsměv.Nemrač se :). Neceň na něj hned zuby :D moh by si myslet,že si se zbláznila anebo že ti je k smíchu.
Jen lehoučce pozvedni koutky u pusy :). Třeba ti úsměv oplatí ;).


2.Mluv s ním!
Každej kluk si vždy rád popovídá,jak s klukama tak s holkama.Jdi si s ním pokecat,když nemá kolem sebe miliardu lidí.Jdi si s ním pokecat,když je sám nebo když má u sebe kamaráda,kterého taky znáš ;) .Nestůj mu pořád za zadkem,moh by si totiž myslet že si vtěrka a to by pro tebe nebylo moc dobré :( .Když už se spolu dostanete ke slovu tak si s ním popovídej o něm a jeho zájmech,třeba najdete něco společeného :). Hlavně nezapomeň! : jestli víš,že moooc ráda mluvíš :D tak si urči ,,hranici mluvení,,. Nemusí si přece myslet,že si ukecaná ;). Ovšem jestli si tichá a víš to o sobě,tak se trošku rozmluv! :) Kluky někdy znervózňuje když holka nemluví,ale tak záleží na povaze kluka.

3.Buď přirozená!
Bojíš se,že před ním budeš koktat nebo řekneš nějakou kravinu? ;) Vzpomeň si vždycky na chvíle s nejlepší kámoškou! S kámoškou mluvíš,nestydíš se a nekoktáš :) Já vím,že stud je přirozenej ;) ale skus to překonat :).

4.I kluci mají jméno!
Jak už naznačuju podnadpisem,tak to prostě je ;).U nás ve třídě se většinou oslovujeme přijmením nebo přezdívkami.Když se ti bude líbit kluk tak ho nikdy neoslovuj přezdívkou nebo příjmenim! Normálně řekni jeho jméno :).Ani nepoužívej žádné zdrbněliny! Jako například: Honza=Honzíček.Jinak by si myslel,že ho bereš jako malýho kluka. ;)

5.Vyprovokuj ho! :P
Kluci rádi provokujou nás holky.Ale i oni chtěj být provokováni :D.Některý kluci rádi tahaj holky za vlasy :D.Zkus na něj taky něco. :) Hlavně mu nepodkopávej nohy nebo tak něco :D.Myslel by si že ho chceš zabít :D.Zkus ho třeba zlochtat když to on zrovna nečeká ;).(Hlavně si zjisti jestli je lochtivej :D)

Káťušéé XP


Vítejte! :)

18. června 2012 v 18:05 | Káťušéé XP |  Novinky
Ahoj. :)
Tento blog je zvláště pro slečny každého věku.Najdete tu téměř vše ;).
Při psaní článků píšu většinou podle vlastních zkušeností. :)
Jestli byste tu nenašli téma či článek,o který se zajímáte,nebo byste potřebovali poradit,napište do komentářů !
Já se do toho ihned pustím ! ;)

S pozdravem Káťušéé XP