Masáže! 1.část-Plošné masáže

25. června 2012 v 17:26 | Káťušéé XP |  Ostatní
Bolí tě záda? Nebo si jen chceš zarelaxovat a uvolnit se ? Zkus si zajít na masáž! :)
Masáž je terapie,při které se masírují svaly a tkáně.Masírování léčí,zmírňuje bolesti a zlepšuje krevní oběh.
V každé kultuře existuje určitá forma masáže (napří. v Thajsku-thajská masáž).Existuje přes 100 druhů masáží,které se vzájemně prolínají. :)
Masáže se rozdělují na
-plošné masáže
-tlakové,bodové a liniové masáže (o těch to masážích bude 2. část )


Plošné masáže- při plošných masážích se používá tření a posun tkáně po spodních vrstvách.

Švédská masáž

Je považována za základ všech masáží :).Masáš využívá různé typy tření a hnětení.Využívá se pro ošetření a uvlonění svalů na zádech,krku a nohou.Při této masáži se leží na břiše.

Aroma masáž

Taky se jí řiká aromaterapeutická masáž.Při masáži se ošetří celé tělo od hlavy až po nohy.Vynechávají se intimní části těla ;) .Po těle se roztírá vonný olej.Nejčastěji jsou to oleje s vůňí levandule,cedrového dřeva,růže,jasmínu,zázvoru a dalších.

Medová masáž

Tato masáš pochází z Ruska.Při masáži se využívají vyjímečné vlastnosti medu.Na pokožku se nanese medový peeling a pomalu se roztře. Masáž se používá při potížích krevního oběhu. :)

Masáž Lomi Lomi

Je to havajská masáž.Při masáži se střídají dlouhé rytmické tahy a silnější tlaky předloktí.Masáž se provádí hlavně předloktím,ale může se provádět i dlaněmi a prsty. ;) Tato masáš harmonizuje tělo a odstraňuje bolest a únavu.

Reflexní masáž
Tato masáž není obyčejná.Podstatou masáže je masírování dolní části těla-tedy chodidel.V chodidlech se nachází reflexní zóny (nervová zakončení).Masírováním těchto zón jsou ovlivňováni hluboko uložené orgány.Reflexní masáž vás zbaví migrény,poruchy spánku a zažívacích potíží. :)

2.část článku o masážích bude o tlakových,bodových a liniových masážích.Jelikož těch masáží je víc bude mi chvíli trvat než to napíšu. ;)

Káťušéé XP
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Už jsi byla někdy na nějaké masáži? :)

Ano 44.4% (4)
Ne 55.6% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama