Fenomén zimních bot : Válenky

12. prosince 2012 v 16:10 | Káťušéé XP |  Móda
Asi před 2-ma lety jsem byla s mamkou v Deichmannu a vybírali jsme kozačky.Jako první co jsem viděla byli krásné lesklé černé kozačky na podpatku. :P Mamka mi řekla,že mi nic takovýho nekoupí a ukázala na válenky.
Já jsem jen odvětila: ,,Tak hnusný boty si na sebe nikdy nevezmu,, a šla jsem pryč. :D
Nakonec jsem ty válenky pod vánočním stromečkem stejně našla :( :D
Nakonec jsem si je oblíbila ! :) Je v nich teplo a jsou docela i stylový :D Jenže v tu dobu je nikdo neměl takže na mě všichni koukali jako kdybych přišla z jiný planety :D .
Z těhle bot je teď módní hit a skoro všichni je rádi nosí. :)

Válenky Graceland,Deichmann,549 Kč


Teď trochu zajedeme do historie těchto bot ;) Válenky podobné těmhle se poprvé objevili v Rusku v 17. století (někde se taky zmiňuje že jsou z Auatrálie :D takže nevím no). Bohužel si válenky mohli dovolit jen bohatí,protože jejich výroba byla drahá.Rusům pomohli válenky v druhé světové válce.V zimě byla nehorázná zima (kdo by to řek :D ) a aby jim neumrzly nohy tak si je nechali vyrobit aby jim bylo teplíčko :D .Němci,kteří v tu dobu válenky asi neznali tak měli ze zimy kožní potíže a omrzliny ;) .
Válenky k nám přišli z Ameriky ;) jak jinak :D

Válenky Graceland,Deichmann,549 Kč

Teď něco o nich.Správné a pravé válenky by neměli propouštět vodu a měli by mít kvalitní podrážku.Válenky na obrázku asi nebudou mít moc kvalitní podrážku :/ Kvalitní válenky vyrábí firma UGG nebo EMU.Obě firmy jsou australské.
Boty s dají samozřejmě sehnat ve více bravách než jen v černý a šedý,například v hnědý,růžový,běžová a tak dál ;) .


Válenky na obrázku jsou zrovna od značky UGG. ;) Je vidět,že přece jen ta podrážka je kvalitnější,ale o to ty boty budou dražší ;) .


Toť o válenkách vše ;)

Káťušéé XP
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 15. prosince 2012 v 12:54 | Reagovat

Já teda žádný takový nemám,asi bych neměla odvahu je nosit a radši si místo nich koupím klasický kozačky a bohužel,teď je už nosí každý(jen můj názor) :-)

2 Káťušéé XP Káťušéé XP | Web | 15. prosince 2012 v 22:04 | Reagovat

[1]: S tvím názorem problém nemám :-) klasický kozačky jsou stejně lepší ;-) protože ty válenky z Deichmannu se hned promočí :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama