Film: Breakout

6. prosince 2012 v 14:42 | Káťušéé XP |  Filmy

(Předem se omlouvám za chyby ve slovech :D ;) )

(Nils Althaus je nejkrásnější herec,kterýho jsem kdy viděla ! :D)

Film vypráví o partě nejlepších kamarádů.Společné mají to,že spolu chodí kalit,krást ale hlavně tancovat (hip hop).
V jeden den na diskotéce se jeden z nich-Pulpo seznámí s pěknou holkou.Když odchází,vyhmátne si je pouliční tanečník Spirit.Chce po Pulpovi,aby mu tu holku vrátil.Pak dojde ke rvačce.Pulpo ochrne od pasu dolů a nevidí.Jeho nejlepší kámoš Marco na tom neni o moc líp.Sice se mu nic nestalo,ale šel do nápravného zařízení.Marco slíbí Pulpovi,že se ze zařízení dostane a Spirita zabije.
V nápravném zařízení se setká se svým starým kámošem Bladem.Ten ho seznámí s klukem,kterýmu říkká Silencio,protože za celý dva roky neřekl nic jinýho než : ,,Hovno vole naser si,, . :D Blade ho seznámí s dalšíma lidma například Němcema,Italama a Albáncema,který nejsou až tak přátelský... ;)
Odpoledne jde na výslech.Tam se potká s jeho právničkou Nicol Freyovou.Marco jí ale pošle do háje,protože není krysa,nikomu nedůvěřuje a proto nikoho nehodlá prásknout.


Nicol se večer vydá do místního klubu.Všech lidí se vyptává,ale nikdo jí nic neřekne.V klubu si veme leták,který zve lidi na taneční soutěž Pán Ulice.
Mezitím je v nápravném zařízení večerka a dveře se zamykají.Marco Nia nemůže usnout,tak vymýšli sestavu na tu soutěž ,,Pán Ulice,, :)
Druhý den ho vzbudí dozorce.Řekne Marcovi,že nedostane snídani,ať se jde hned osprchovat a ať maže do práce.
V práci malují barvama ramínka na oblečení.Když odevzdávají barvy,tak si Marco všimne,že ve skříni má dozorce schované pily.Po malování mají něco jako ,,kurz komunikace,, s ředitelem zařízení.S Bladem naplánuje rvačku,při které Marco sebere nenápadně ředitelovi klíče,seberu pilu a klíče hodí na zem.Ředitel je naštvaný a odejde pryč.
Odpoledne mají volno.Marco hledá Silencia a najde ho jak rapuje ve sprše. :) A prý, že neumí mluvit :D


Mezitím se jeho ochrnutý kamarád Pulpo (který ho na začátku filmu zmlátili) trápí nad tím,že je z něj mrzák.Vezme si igelitový pytel na hlavu a udusí se :( .
Druhý den mají zase ,,kurz komunikace,, a baví se o budoucnosti a práci.Strhne se hádka.Ředitelovi mezitím zavolá dozorce,že má Marco návštěvu.Marcovi přišel ,,bratranec,, Winnie a oznámí mu,že je Pulpo mrtvý.Marco je z toho na dně,poněvadž mu umřel jeho nejlepší kámoš a to jen kvůli tý holce,se kterou se Pulpo seznámil na začátku filmu na diskotéce.
Marco Nia jde do jídelny a z toho jak je naštvaný zmlátí dva němce (který si o to stejně koledovali).Dozorce ho pošle do ,,díry,, (samotka).Je naštvanej a smutnej ale vytancuje se z toho.
Když ho pustí z díry,tak ho Blade zavede za chytrým Heinrichem,kterej je i trochu magor.Ten mu poradí,že ve výslechový místnosti je ovládací skříňka s čipama,který ovládá zamykání dveří.Pak mu řekne,že ve sklepě jsou tenká drátěnka a za nimi je větrák.Dále mu poradí,že když se ,,propiluje,, přes drátěnku a proleze skrz větrák,tak je na svobodě.Heinrich za to chce malou službičku.Chce aby jeho kazetku s demem dostal ven a poslal do rádia.


Druhý den se teda sejde s Nicol Feryovou.Během výslechu jde na záchod ale odemkne jen svoje dveře.Nicol se z něj potom snaží vytáhnout,kdo Pulpa zmlátil.On jí řekne jméno,které ale vůbec nesouvisí s tou rvačkou :D .
Večer jde Marco k do sklepa k té drátěnce,co mu poradil Heinrich a od té doby každou noc pyluje.
Druhý den si za ním přijde Nicol a seřve ho za to,že jí dal blbý jméno a že se kvůli němu mohla přetrhnout.
Když Nicol odchází,vyhmátne si jí Blade a vezme si jí k sobě na pokoj a chce jí .............
Marco jí však před nim zachrání.Nicol mu poděkuje a odejde.
Další den se domlouvá se Silenciem a Heinrichem,že společně utečou.
Potom za ním příde Nicol,protože Marco má narozeniny.Nicol mu chce splnit jedno přání,a to je se podívat ven.
Veme ho k hrobu jeho mrtvýho kamaráda Pulpa.Marco je z toho znovu smutnej. :(
Odpoledne za ním přijde Winnie,Marco mu předá demo od Heinricha a řekne mu,ať ho pošle na adresu,která je tam napsaná.Winnie tak udělá a nahrávku pošle do adresu (do rádia).


Večer zatknou policajti jednoho kluka ze Spiritovi bandy-Rocketa.Druhý den ho přivezou do nápravnýho zařízení a Marco se s Rocketem málem popere,protože ho vyporovokuje.
Odpoledne se Marco baví s Nicol Freyovou o Rocketovi.Nicol mu řekne,že tam Rocketa vůbec neměli dávat,protože je její šéf svi*ě a že je to skandál.Marco se jí přizná,že jí zneužil kvůli tomu aby moh utýct.Potom jde na záchod k ovládací skříňi a chce vytáhnout čip od dveří Silencia a Heinricha.Bohužel se skříň rozbije a dveře mají otevřený všichni.
Když se vrátí zpátky do výslechový místnosti,tak se s Nicol pomiluje.Mezitím se do rádia dostane Heinrichova nahrávka.V nahrávce Heinrich popisuje,že v nápravném zařízení to je strašný,že takhle zacházet s jejich dětmi dál nejde a že daňovým poplatníkům zjednoduší život a půjde všem příkladem.Moderátor z rádia to okomentuje tak,že je to otřesný a nechápe,jak je tohle všechno možné.
Po tom,co se večer ,,zamknou,, dveře se Marco sejde se Silenciem a hledají Heinricha.Najdou ho s podřezanýma žílama. :( Marco a Silencio jsou tedy do sklepa,kde sundaj opylovanou drátěnku.Aby zastavili točící větrák,tak si pomůžou koštětem.Silencio proleze skrz větrák.Marcovi bohužel upadlo koště a musí jít pro jiný. ;) Pro koště jde až do jídelny tam ale narazí na Rocketa a němce.Jeden němec ho praští do hlavy a Rocket mu pořeže tvář.Marca ale před smrtí zachrání Blade.Z vězení tedy uteče jen Silencio. :))


Druhý den ředitel,Nicol a její šéf vyřizují Marcův útěk.Pak chvíli nechaj Marca v kanceláři a na chodbě šéf seřve Nicol.
Když Nicol vstoupí do kanceláři,Marco jí přiloží nůž pod krk a řekne ředitelovi ať mu otevře dveře a dá mu klíče od auta.
Venku Marco naskočí do auta a jede na soutěž Pán Ulice.
Mezitím si Nicol balí ve své kanceláři věci,protože je jí jasný,že má padáka.Když si v její kanceláři všimne letáčku na tu soutěž.Koukne se na kalendáři a všimne si,že se ta soutěž koná dnes. :)
Ihned se tam vydá.
Když tam příde,vidí Marca jak na Spirita míří pistolí a chystá se ho zabít.Nicol na něj zavolá a on jí uvidí.Marco si to zabití rozmyslí,ale chce se se Spiritem utkat v tancování.Potom každý předvádí své taneční kreace a nakonec Marco Nia zvítězí.Potom si ho odvede policie.Film končí tak,že jeho Marcův kámoš Winnie si vezme tu pistoli a na Spirita vystřelí sám. :) Krásný to konec :D :D ;)


Hodnocení: Film byl úplně nejlepší!!! :) Doporučuju všem co mají rádi hiphop nebo taneční filmy.Ve filmech skvěle tancují.Ve filmu můžete zaslechnout pěkné písničky a beaty.Písničky jsou většinou od švýcarského rappera Stresse,který si ve filmu zahrál Spirita :)Pěkný písničky,které tam zazní jsou například :
Dur dur D ' etre Billy - http://www.youtube.com/watch?v=MASYpvclT2A
Accroche toi - http://www.youtube.com/watch?v=jUkfdilspuc
Ma Musique Muert - http://www.youtube.com/watch?v=olVa5lcf0zQ
Avenues - http://www.youtube.com/watch?v=zi7ZeNNtJss

Písničky jsou strašně chytlavý,ale bude jim rozumět jen ten kdo mluví francouzsky :D ;)
Herec v roli Marca Nii je ten nejkrásnější chlap,kterýho jsem kdy ve filmu viděla ! :p Někomu se líbit nemusí ale je to prostě můj názor :)

Filmu dávám ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ (10 srdíček) protože tak pěkný film jsem nikdy neviděla (teda když nepočítám Prcičky a Expendables :D ) Film se nemusí líbit každýmu,to je jasný... ale mě se vážně líbil :)

Hlasuj v anketě,jestli si film viděla a líbil se ti ;) !

Káťušéé XP
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbil se ti film Breakout? :)

Ano,moc :) 35.2% (32)
Nebyl nejhorší ani nejlepší ;) 22% (20)
Nelíbil 18.7% (17)
Tenhle film jsem neviděla ;) 24.2% (22)

Komentáře

1 Blonde Mindy Blonde Mindy | 31. prosince 2012 v 20:42 | Reagovat

Tento film byl nejlepší.Nils Althaus je opravdu nejhezčí chlap.Jinak palec nahoru. 8-)

2 ...... ...... | E-mail | 27. prosince 2013 v 18:22 | Reagovat

ty písničky nesjou francouzsky,ale švýcarsky :) ale jinak ůžasnej popis a ještě úžasnější film s herci..

3 Káťušéé Káťušéé | 28. prosince 2013 v 18:16 | Reagovat

Děkuji za komentář,ale musím tě opravit...
žádný švýcarský jazyk neexistuje ;-)
koukni se na wikipedii,a dočteš se tam,že ve Švýcarsku se mluví francouzky,německy,italsky a retorománsky ;-)  takže mě tu neopravuj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama